środa, 25 czerwca 2014

"Tarnów w sukience"- festiwal kobiecości od czwartku

Festiwal TARNÓW W SUKIENCE jest festiwalem, którego różnorodna oferta skierowana jest do kobiet z Tarnowa i okolic. To wydarzenia z zakresu rozwoju osobistego, kultury, sztuki, mody i urody oraz rozrywki, które będą miały miejsce w Tarnowie w ostatni weekend czerwca.Celem wydarzenia jest zarówno zaspokojenie potrzeby ciekawego i inspirującego spędzania wolnego czasu przez kobiety w różnym wieku, ale i stworzenie przestrzeni do spotkania się, wzajemnej inspiracji i wzmacniania postawy aktywnej wśród kobiet. Zakreślając trajektorie działań, festiwal ma na celu łączyć środowiska, instytucje i ludzi. Przyjmując dewizę, że Tarnów jest kobietą, podkreśla znaczenie kobiecych śladów w przestrzeni miasta.

Organizatorki Sukienki W Tarnowie o sobie
Kim jesteśmy?
Kobietami, które wierzą w potencjał kobiet. Potencjał kobiet w Tarnowie.
Jest nas cztery, różnimy się od siebie wieloma rzeczami, ale połączyła nas chęć działania dla kobiet w Tarnowie. Nasze różne charaktery i obszary zainteresowań tworzą mieszankę, z której uformował się pomysł na Festiwal.
Festiwal organizują:
Gabriela Kuca - aktywna multi multi mama, kobieta o wielu pasjach: pisze artykuły, organizuje eventy, warsztaty dla rodziców i kobiet, a teraz festiwal. Odpowiada za organizację czwartkowych i piątkowych wydarzeń. Wie, że MY-KOBIETY mamy w sobie ogromny POTENCJAŁ. Uważa, że kobieca siła ujawnia się najmocniej, jeśli żyjemy w DOBREJ RELACJI ZE SOBĄ, Z BLISKIMI I Z OTACZAJĄCYM NAS ŚWIATEM. Jeśli GŁOWA pozostaje W ZGODZIE Z SERCEM, INTUICJĄ I INSTYNKTEM. Ważne, aby dbać o RÓWNOWAGĘ, o zasoby własnej ENERGII, i aby znajdować czas na PASJE. I właśnie taką KOBIECĄ MOC opisuje na stronie, której jest autorką.
gabriela@kobiecasila.pl
Katarzyna Łabędź - z natury kolekcjonerka opowieści. Bywa też pedagożką i animatorką kultury, która na swojej ścieżce poszukiwań wędruje z matą do jogi i poduszką do medytacji. Od pewnego czasu, przemierza ją tanecznym krokiem, robiąc przystanki na poprowadzenie warsztatów pracy z ciałem.
Na Festiwalu wojuje słowem w dziale promocji jest odpowiedzialna za to, co pojawia się na fan pejdżu. Poprowadzi również niedzielna choreo terapeutyczne warsztaty.
labedzkatarzyna@gmail.com
Katarzyna Patyna - z wykształcenia stylistka fryzur, której lata pracy, liczne kursy oraz szkolenia u najlepszych i najbardziej wymagających, pomogły dotrzeć do miejsca w którym teraz się znajduje, czyli Pracowni Fryzur Połeć&Patyna, której jest współwłaścicielką.
Kasia czuwa nad organizacją Kiermaszu, czujnie wypatruje bressonowskich momentów, która w postaci zdjęć umieszcza na naszym profilu na Instagramie oraz Google +.
Anna Przybyło - stworzyła miejsce, które zdecydowanie wyróżnia się w kulturalno-artystycznej ofercie naszego miasta. In plus. Mała Czarna to miejsce, w którym robi się krok do przodu w odbiorze muzyki, sztuki , kultury i ludzi. Jest funky, ale i w pewnym sensie jest już klasyczna.
Anka, założycielka i właścicielka Małej Czarnej podczas Festiwalu ogarnia Kiermasz wespół zespół z Kasią Patyna, dba również o tańcowanie i świętowanie w ramach i do rana podczas Festiwalu.
Czerwcowa rozkładówka tarnowskiej Małej Czarnej
Program Festiwalu
Czwartek 26 czerwca
18:30 - 20:30, BWA
Oficjalne otwarcie Festiwalu
Artystyczny Tarnów w Sukience - opowieści kobiet ze świata sztuki


Piątek 27 czerwca
18:00 - 20:00, ODN
Jak pięknie żyć - warsztat rozwojowy dla kobiet (Liliana Kupaj, Szkoła Coachingu Lilianna Kupaj)/ZAPISY OD 16 CZERWCA


21:30 Mała Czarna
Otwarcie wystawy grafik Katarzyny Żaczek (www.galeria-k.pl)
Kasia Projektuje muzę - chill out, ambient, downtempo (dj kh)


Sobota 28 czerwca
Godzina 11:00-17:00, foyer Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Sztuka & Piękno - kiermasz rzeczy ładnych (stworzonych rękami kobiet z Tarnowa i okolic), warsztaty wizażu i stylizacji fryzur, wymienialnia ubrań, animacje dla dzieci, porady zdrowotne (Pracownia Fryzur Połeć i Patyna, Kobiecasila.pl, Niezły Cyrk i inni)

W takie stylowe torby z festiwalowym logo można
będzie się zaopatrzyć u Ani w tarnowskiej
 Małej Czarnej na ul. Wałowej za jedyne 20 zł, 

oraz na sobotnim kiermaszu w teatrzeim. L. Solskiego 
18:00 - 20:00, Mała Czarna
Pasja w social media - warsztat technik PRowych w sieci (Krzysztof Blacha, ProArt Krzysztof Blacha)/ZAPISY OD 16 CZERWCA  warsztaty PR


21:00 Mała Czarna
Oficjalne zamknięcie Festiwalu


21:30,Mała Czarna
Tarnow w Sukience tańczy w Małej Czarnej - impreza taneczna


Niedziela 29 czerwca
11:00 - 13:00, Studio Jogi Teraz Joga Joga hormonalna
dla kobiet - warsztat jogi (Renata Kozaczka, Studio Jogi Teraz Joga)/ZAPISY OD 16 CZERWCA


18:00-20:00, Studio Jogi Teraz Joga
Opowieści z ciała - choreoterapeutyczny warsztat pracy z ciałem 
(Katarzyna Łabędź)/ZAPISY OD 16 CZERWCA


Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny