piątek, 25 lipca 2014

Piesza Pielgrzymka Krakowska - spotkanie organizacyjne w sobotę


W tą sobotę organizatorzy 3 grupy bocheńskiej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej zapraszają na mszę św. o godz. 18-tą w kościele św. Pawla w Bochni. Później będzie spotkanie organizacyjne piętro niżej, gdzie skrótowo zostaną podane zasady uczestnictwa, trasa pielgrzymkowa. Jarek Leśniak poinformuje, co należy zabrać w trasę. Będą prowadzone też zapisy, bo do 4. sierpnia to niewiele ponad tydzień, by właśnie wtedy rano wyruszyć na coroczne rekolekcje do Częstochowy.
Te rekolekcje w drodze to szansa na wartościowe przeżycie wakacji, refleksję, modlitwę. Również okazja, by poznać ciekawych ludzi, by odnaleźć w sobie więcej tolerancji, miłości, uśmiechu i siły na wędrówkę, bo nie zawsze pogoda lubi sprzyjać pielgrzymom.

PPK od bardzo dawna jest wydarzeniem międzynarodowym, bo uczestniczą w niej pielgrzymi z różnych stron Europy, a najliczniejsza grupa to tradycyjnie włoska młodzież i studenci. W tym roku nie będzie ich tak bardzo dużo, bo tysiąc dwieście osób ( był rok, w którym dobijali do 2 tysięcy)
Bocheńskie pielgrzymowanie do Częstochowy w ramach PPK rozpoczęło się w 1982 r..Po raz XXXIV wyruszy "grupa 3. bocheńska" na szlak do Częstochowy. Patronką  jest królowa św. Jadwiga . Od wielu lat wędrujemy z Bochni dwa dni wcześniej , by 6 sierpnia połączyć się z pozostałymi pielgrzymami podczas mszy św. na Wawelu..Trasa jest tym ciekawsza, że wiedzie "szlakiem orlich gniazd" przez Jurę Krakowsko-Częstochowską. Nie można pominąć Leśniowa, gdzie "najmłodsi stażem" przechodzą chrzest w źródełku. Z kolei na wzgórzu w Olsztynie,  obok ruin zamku jest miejsce zwane "Przeprośną Górką"- to równie ważne miejsca w drodze do Matki Boskiej na Jasnej Górze. Tam przybywamy 11 sierpnia w godzinach popołudniowych.


Trasy wędrówek PPK 2014.
Bochnia na fioletowo.