wtorek, 22 lipca 2014

Skazani na rozkładówkę Kodera po raz drugiJeżeli powiedziałem "a", to wypada i rzec "be" . Ten weekend zacznie się troszkę wcześniej. 

16. Festiwal im. Ryśka Riedla "Ku przestrodze" właśnie tego dnia w chorzowskiej "Leśniczówce" rozpocznie się nieoficjalnymi spotkaniami muzyków. Kolejny dzień to imprezy towarzyszące, zlot motocyklowy i koncerty wieczorne. dzień później warsztaty gitarowe, przeglad konkursowych kapel. 

Skazani z Bochni znów spróbują swoich sił. Gitarzysta bandu Piotr "Kle Ru" Kler  krótko podsumował trzecie podejście kapeli do zmagań konkursowych :
W kontekście festiwalu bardzo się cieszymy, że będziemy mogli pokazać się z nowym materiałem i aktualnym składem. 
Nie oceniamy konkurencji, nawet nie wiemy kto dokładnie oprócz nas zagra.Tak więc jedziemy na luzie, bez defetyzmu, ani hurra optymizmu - plan jest  prosty trzeba  zagrać na 200% i dobrze się bawić na pozostałych koncertach. Mamy nadzieję na "do zobaczenia" w ChorzowieTradycyjnie pierwsza płyta
tytuł wzięła od nazwy zespołu
 Pojawi się też ubiegłoroczny 
laureat  "Sold my Soul" , gdzie wokalista Łukasz "Łyczek" Łyczkowski jest dobrym znajomym Bocheńskiego Autokaru Gitarzystów. Śpiewa nie tylko z tą formacją, ale też z Leszkiem Cichońskim, grupą 5 Rano, Jam Band. SMS będą zapewne promowali debiutancki krążek. 
Tegoroczny festiwal przypomni o tym, że 20 lat temu odszedł Rysiek Riedel - szkoda wielka, że Dżem nie zagra na tej edycji- podobnie sytuacja wygląda z TSA. Gospodarzem może się czuć Sebastian Riedel  z grupą CREE. 4 Szmery obowiązkowo meldują swoją obecność i zagrają w niedzielę tuż po laureatach przeglądu. 


W "globalnej wiosce" Bochnia i okolice świętują na potęgę.
Czchów ma VOX, Artura Barcisia i Cezarego Zaka, oraz kiermasz regionalny.
Lipnica Murowana może się pochwalić Krzysztofem Krawczykiem jako gwiazdą wieczoru i oczywiście stylowe kramy regionalne będą ozdobą rynku - jak to zazwyczaj bywa podczas Niedzieli PalmowejA co dla tubylców ?

W środę na bochenskim rynku świętują po raz pierwszy policjanci z całej Małopolski. Od 11:00 - bedą prezentacje, pokazy, alkogogle, oraz  obowiązkowo awanse i  odznaczenia dla najlepszych. Będzie zmiana organizacji ruchu.


Piątek 25 lipca

11:00 w MDK-u spektal "Rubinowy książę"- letnia propozycja dla dzieci
18:30 w cafe Aquarium na basenie w Proszówkach red. Jerzy Skarżyński opowie o Dire Straits, ich bogatej karierze, oraz zaprezentuje koncert dvd 
18:30 Bocheńska Scena Letnia - S.T.O.R.M., Workaholic, pokaz slajdów Krzysztofa Borowskiego o Couchsurfingu
20:30  Karczma na wodzie w Królówce Adam Jarzmik Trio
21:00 Kantyna  Przegląd najlepszych komedii filmowych
21:00  w Krakowie w Resto Barze stary, dobry znajomy z okolic Bochni Jarek Bogusz  jako Kay Bogusz zagra w duecie z  walijczykiem Gavinem Richardsem . Obaj wspólnie koncertowali dwa lata temu w brazylijskim tribute bandzie RHCP by ORGANIC (aktualnie Red Hot Chilli Peppers)


Time is nothing 

Kay & Gavin zapraszają osobiście 
na koncert w krakowskim Resto Barze

Sobota 26 lipca
20:30 w amfiteatrze na Uzborni Paweł Korta z kina Regis zaprosi po raz drugi na "Krótką historię festiwali rockowych"
21:00 Klubokawiarnia Dj Slow party
21:00 Kantyna "Open stage" 

Podsumowując rozkładówkę polecam nowy singiel Fun Fire "Domy ze szkła"


Copyright: By Koder