czwartek, 28 sierpnia 2014

Pożegnanie ze Sceną LetniąDorota Halberda

Tak, tak tegoroczny projekt Bocheńska Scena Letnia dobiega końca. Wiedzieliśmy, że to nastąpi ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak szybko. Z tej okazji Stowarzyszenie „Kotłownia” gorąco zaprasza na najbliższy piątek 29 sierpnia do bocheńskiego Amfiteatru Uzbornia by przy dźwiękach muzyki spędzić wspólnie ten czas. 
A wieczór rozkręci zespół ALTERANTYWA z Nowego Targu, który zaserwuje nam szereg znanych utworów szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Na finał usłyszymy utwory jednej z największych legend polskiej muzyki rozrywkowej zespołu REPUBLIKA w projekcie znanej krakowskiej grupy LATAJĄCE TALERZE w składzie z bochnianinem Sławkiem Puką (Jerzy Janik to również nasz człowiek z Bochni - przyp.Koder) .  
Będzie szaleństwo :)


ALTERNATYWA (dawniej  Allter)
to zespół składających się z ambitnych ludzi, dla których muzyka to pasja i życiowy kierunek. Zespół ukierunkowany jest na własną twórczość oraz granie przebojów szeroko pojętej muzyki rozrywkowej.

Skład zespołu:
Anna Łapczyńska (Komperda) - vocal
Piotr Szewczyk - skrzypce elektryczne, vocal
Łukasz Łapczyński - gitara basowa, vocal
Martyn Rataj - klawisze
Piotr Kret - gitara elektryczna
Michał Balicki - perkusja


"REPUBLIKA LATAJĄCYCH TALERZY" – to tytuł płyty i cyklu koncertów, w ramach których znany krakowski zespół LATAJĄCE TALERZE, oddając hołd zmarłemu 10 lat temu, wybitnemu artyście - muzykowi, kompozytorowi, poecie – Grzegorzowi Ciechowskiemu, prezentuje utwory Jego i zespołu Republika. Są one przeplecione autorskimi kompozycjami zespołu powstałymi w ciągu kilku lat wspólnego grania, w których niejednokrotnie odnaleźć można inspiracje muzyką i tekstami G.C.

Latające Talerze w roku 2009 zdobyli I nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Coverowych za interpretację utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. W kwietniu 2012 r. zespół wystąpił na „Dniu Białej Flagi” – dorocznym zlocie oficjalnego Fanclubu Republiki i Grzegorza Ciechowskiego („Republika Marzeń”) w Toruńskiej „Odnowie”.

Płyta z piosenkami Republiki i Latających Talerzy do nabycia na koncertach!
Możliwe wykonanie ponad godzinnego koncertu złożonego wyłącznie z piosenek Grzegorza Ciechowskiego i Republiki.

REPUBLIKA to jedna z największych legend polskiej muzyki rozrywkowej. Dzięki zaangażowanym, oryginalnym tekstom, wielokrotnie cenzurowanym przez komunistyczne władze i oryginalnemu brzmieniu bardzo szybko stała się kultowym zespołem dla młodego pokolenia lat 80-tych. Nagła śmierć lidera Grzegorza Ciechowskiego w 2001 roku położyła kres działalności Republiki ale kult pozostał. Do dziś najpopularniejsze utwory grupy (Biała Flaga, Kombinat, Telefony..) usłyszeć można na antenach radia i w nowych wersjach, na koncertach wielu polskich wykonawców. O tym, że muzyka ta wciąż żyje w sercach fanów, świadczą żywiołowe reakcje publiczności podczas koncertów zespołu Latające Talerze, od kilku lat wykonującego utwory Republiki I Obywatela G.C.

Skład zespołu:
Jerzy Janik  - śpiew i gitara basowa
Marcin Mączyński  - instrumenty klawiszowe i śpiew
Wojciech Hadam  - gitara
Sławomir Puka  - perkusja

Ps. od Kodera  
Polecam zobaczenie jedynej trasy koncertowej Nowe Sytuacje.
Muzycy Republiki wraz z Piotrem Roguckim i Tymonem Tymańskim (wspólne nagrania) pod tym szyldem wyruszyli na trasę koncertową promującą płytę pod takim samym tytułem. 19 października zagrają w krakowskim klubie Studio o 20:00 - młode pokolenie nie powinno przegapić Nowych Sytuacji !


Na koniec sezonu letniego
"Bikini śmierć"

Organizator:

Stowarzyszenie Kotłownia
przy współpracy z Wydziałem Promocji i Rozwoju Miasta

Partnerami piątkowych koncertów są:

Kropidłowscy Ubezpieczenia oraz FunApp

Patroni medialni: 

Gazeta Krakowska, Mojabochnia.pl, Undergroundowa Stolica Polski,  

Bochnianin.pl,

Projekt Bocheńska Scena Letnia dofinansowany ze środków budżetowych Gminy Miasta Bochnia.