piątek, 29 kwietnia 2016

Zostań rekordzistą! Trwają zapisy do Autokaru Gitarzystów.

             

Pierwsze wspólne, dzikie granie
Miniona sobota to był dzień przeznaczony na relaks. Nasza rekordowa grupa relaksowała się w specyficzny sposób.Przy gitarach, jednym ukelele, breaku perkusyjnym i dociekliwym instruktażu Konrada i Kuby "cierpliwie "rozpracowywane były kolejne utwory, które dane będzie nam zagrać z wielkimi mistrzami gitary z Polski i różnych stron świata. 
Na pierwszy ogień poszedł oczywiście "Hey Joe", który w tym roku ma być zaśpiewany z tekstem Leszka Cichońskiego w bardziej optymistycznej wersji. 
Prostota "Wild thing" jest jego ogromną siłą i to poczuliśmy wspólnie w sali kameralnej grając akcenty powerchordowe, które krzyżują się z linią wokalu. Jest moc, co możecie usłyszeć w zarejestrowanym fragmencie poniżej.Mini foto-galeria z próby 


nasi instruktorzy Kuba i Konrad

Kuba jednocześnie wystukiwał
 rytm i grał na gitarze
Więcej fotek znajdziecie w albumie, który jest na bieżąco aktualizowany 
Przygotowania 11.BAG GRG `16

Gadżety i firmowe koszulki


Takich drobiazgów nie może zabraknąć, bo trzeba się zaprezentować we Wrocławiu!
Czym właściwie będziemy się wyróżniać? 
Od samego początku, czyli od 2006r., kiedy to datowany jest pierwszy rekord w historii prób podejmowanych we Wrocławiu od 2003 r.(za jednym jedynym wyjątkiem) zawsze mamy "koszulki reprezentacyjne".
Pierwsze nadruki miały charakterystyczną frazę: GRG Thanks Bochnia, która z czasem zmieniła się w nazwę właściwą, czyli Bocheński Autokar Gitarzystów. W tym roku wróciliśmy trochę do korzeni naszych wyjazdów, kiedy to mieliśmy granatowe i ciemnozielone koszulki (wtedy z herbem Bochni na piersi). Podobnie jest z nadrukiem, który powrócił na plecy koszulek. Oczywiście jest nawiązanie do pierwotnego logo, gdzie królowała odwrócona główka Fendera.

 Nie zabraknie oczywiście pięknych identyfikatorów  z żółto-czerwonymi smyczami, gdzie każdy uczestnik decyduje o podpisie, jaki ma być. Do pełni szczęścia w pakiecie są naklejki - z pewnością będą ozdobą autokarowych instrumentów. 
Wszystkie gadżety otrzymają uczestnicy podczas sobotniej próby generalnej - tradycyjnie o 15:00 w Sali Kameralnej bocheńskiego MDK-u, dzień przed wyjazdem, czyli 30 kwietnia. 1,5 do 2 godzin potrwa szlifowanie repertuaru, który w tym roku został wzbogacony o utwór Purple Rain Prince`a - zostanie wspólnie zagrany w hołdzie zmarłemu niedawno artyście.  


Prince - Purple Rain

Ostatnim punktem naszego spotkania będzie sesja foto na bocheńskim rynku - prawdopodobnie w okolicy godziny 17-tej pstrykniemy sobie zbiorowy portret pod pomnikiem króla Kazimierza.
Każdy kto zna kilka podstawowych akordów może się jeszcze zapisać i zostać rekordzistą, a ostatecznie może trafić do księgi rekordów Guinnessa. W tym roku jadąc do Europejskiej Stolicy Kultury widzę sporą szansę, że pokonamy kolejny próg (6 najlepszych wyników należy do naszej GRG-owskiej wspólnoty !!!). Sprzyja temu medialna promocja imprezy, pogoda też ma być korzystna - dziś Wrocek to najcieplejsze miejsce w Polsce. Mam nadzieję, że nie zabraknie na tym świecie gitarzystów, basistów, ukeleleistów, mandolinistów płci obojga i trafią 1 maja na wrocławski rynek. Ci, co pojadą z naszym autokarem będą z pewnością we właściwym miejscu i czasie :) Kto nie pojedzie ma okazję zobaczyć to wydarzenie w transmisji online, która będzie transmitowana na oficjalnej stronie GRG
 By Koder