środa, 30 lipca 2014

3 x BSL

Dorota Halberda, Stow. Kotłownia
 Tym razem maraton z Bocheńską Sceną Letnią 


  • 31 lipca, czwartek 17:00
              Sala Klubu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, Bochnia, 
              ul. Mickiewicza 5  
Praktyczne aspekty wykorzystania prawa autorskiego w branży artystycznej
warsztat edukacyjny - prowadzenie Legalna Kultura 

 Interesuje Was branża artystyczna i w niej działacie, tworzycie, promujecie? Korzystacie przy tym z rozmaitych źródeł zarówno ściągając jak i udostępniając pliki w sieci a internet jest naturalnym środowiskiem wymiany wszelkich dóbr kultury? Chcecie swobodnie poruszać się w świecie m.in. "własności intelektualnej", "dozwolonego użytku osobistego", "domeny publicznej" czy "prawa cytatu"? Jeżeli tak, to spotkanie "Legalna Kultura / Praktyczne aspekty wykorzystania prawa autorskiego w branży artystycznej" jest dla Was  W ramach projektu Bocheńska Scena Letnia zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Fundacji Legalna Kultura Izabelą Foryś, oraz prawnikiem Albertem Stawiszyńskim. 
        
   
  • 1 sierpnia, piątek, 18:30-22:00   Amfiteatr Uzbornia
Koncerty WASABI VODA CHEE-PSY
               https://www.facebook.com/events/509203975876941/WASABI

Tarnowska grupa Wasabi została założona wiosną 2013 r. przez wokalistkę Agnieszkę Kapustkę i gitarzystę Michała Nazimka. Do współpracy zaprosili basistę Piotra Gębalę i perkusistę Gabriela Rękasa. Wszystkich połączyła fascynacja muzyką z pogranicza alternatywy, funky i pop. Program złożony z coverów ( Rudimental, Selah Sue, Gossip) Wasabi zaprezentowali podczas kilku koncertów na lokalnych scenach. Aktualnie pracują nad swoim materiałem. Pierwszy owoc tej pracy, utwór p.t: „Stopy w stronę nieba” grupa zaprezentowała podczas koncertu w ramach 22 finału WOŚP na Rynku w Tarnowie.
4 marca 2013 r Wasabi zdobyli 2 miejsce podczas Małopolskiego Przeglądu Talentów Muzycznych organizowanych przez 1 Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie.

Agnieszka Kapustka – wokal
Michał Nazimek – gitara
Piotr Gębala – bas
Gabriel Rękas - perkusja    Wasabi też ma Elektrycznego na setliście

VODA - to muzyczne trio, w którym każdy mając totalnie inne inspiracje spotyka się gdzieś w punkcie o wspólnym mianowniku Rock. Grupa powstała w Krakowie w lutym 2014 roku. Ich koncert na Bocheńskiej Scenie Letniej i "propozycja koncertu z zaprzyjaźnionymi Chee-psami była silniejsza niż wakacyjno-urlopowa gorączka"

Poznajcie więc Vodę.:
Radek Kopeć - gitara,vocal
Sonia Zaucha - gitara basowa,vocal
Łukasz Piekarniak -perkusja,vocal

CHEE- PSY - To pochodząca z Bochni grupa rockowa mająca za sobą już długą historię, aczkolwiek ostateczny styl i skład zespołu skrystalizował się w 2009 roku. Od tego czasu zespół zainspirowany głównie brzmieniami amerykańskich zespołów grungowych zaczyna tworzyć autorską muzykę, czego pierwszym namacalnym dowodem było Demo 
z 2010 roku. Początkowo teksty pisane w języku angielskim, z czasem zaczęły być wypierane przez słowa w języku ojczystym. Od roku 2011 zespół intensywnie koncertował i w międzyczasie komponował utwory, które znalazły się ostatecznie na pierwszym oficjalnym LP zatytułowanym "Epizod IV". Premiera debiutu płytowego przypadła na 20 czerwca 2014.

Skład:
Paweł Korta - voc
Jacek Szwed - git
Tomasz Szwed - git
Tomasz Pulak - bas
Jakub Moskalik - dr


  • 2 sierpnia, sobota, 20:30Amfiteatr Uzbornia
  "Couchsurfing - mój globalny dom" 
slajdowisko Krzysztofa Borowca z podróży do Izraela
              https://www.facebook.com/events/310071402497862/


Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Projekt Bocheńska Scena Letnia dofinansowany ze środków budżetowych Gminy Miasta Bochnia.

opracowanie: By Koder