wtorek, 17 czerwca 2014

Wtorek, więc czas na TFF Już za niecałe za pół godziny, czyli dziś w samo południe  premiera kolejnego utworu 
Time For Funk zapowiadającego płytę "Głos wewnętrzny" Event na FB

TFF w obiektywie Mateusza Moskały podczas walki finałowej
o udział w Life Festival Oświęcim - lista laureatów Skoda Auto Muzyka
TFF w całej krasie Foto: Mateusz Moskała         "Ukraina" premierowy teledysk TFF


Time For Funk / Tomasz Różycki 

Jeżeli to z miłości 

 Trochę przydługawa historia "Time for funk" ;) 
Time For Funk to fuzja energetycznych funkowych brzmień autorstwa klawiszowca – Daniela Sroki, gitarzysty – Jacka Szweda, basisty – Krzysztofa Ogórka, perkusisty – Szymona Fortuny oraz zaskakujących, bogatych w niezwykłe subtelności, pomysłów wokalnych Zuzanny Skolias.

Zespół powstał w 2009 roku. Instrumentalna bocheńska formacja Czas na Funk zaprosiła do współpracy Zuzannę Skolias, wokalistkę pochodzącą z Krakowa. Od tego czasu skład zespołu nieco się zmienił, jednak próby, nagrania i muzyczne spotkania nadal odbywają się w Bochni, 
w studiu Daniela Sroki.Zuza Skolias wokalistka, z wykształcenia klasyczna kontrabasistka (PSM II st, Kraków) i aktorka (PWST, Kraków), poza TFF, jest związana z takimi muzycznymi projektami, jak Orkiestra Bohatera, czy Sad Ass Trio, a także z teatrami (m. in. Teatr STU i Stary Teatr w Krakowie).
Od lat śpiewa, bierze udział w nagraniach płytowych, koncertach.
Daniel Sroka jeden z założycieli zespołu, główny kompozytor i klawiszowiec TFF przez wiele lat mieszkał w Nowym Jorku gdzie pracował w rozgłośni WRKL 910, jako prowadzący i autor programów muzycznych. Jest absolwentem inżynierii dźwięku w Institute of Audio Research.
Perkusista Szymon Fortuna, absolwent Middlesex University w Londynie na wydziale muzyki jazzowej, poza TFF, gra w międzynarodowych jazzowych składach, m. in. w The Groove Syndicate.
Krzysztof Ogórek, basista, tajniki gry na basie zgłębiał na warsztatach u Wojtka Pilichowskiego. Koncertuje także z Sądeckim Chórem Gospel i zespołem SPEEDCONTROL.
Jacek Szwed, gitarzysta TFF, od lat gra w znanej bocheńskiej kapeli Chee-Psy i współpracuje z Mirkiem Szpilką. Współpracował także z zespołami 4szmery, HalioBand, Carter’s Needle, Bartbass.

Jako materiał do stworzenia funkowych piosenek posłużyły Zuzannie Skolias wiersze Tomasza Różyckiego – Opolanina, laureata Nagrody Kościelskich, jednego z najciekawszych współczesnych polskich poetów.

Funkowy groove, charyzmatyczny wokal i piękne, nieoczywiste teksty – oto czego możecie spodziewać się po Time For Funk.


Sklad TFF:

Zuzanna Skolias – Wokal

Daniel Sroka – Klawisze

Jacek Szwed – Gitara

Szczepan Łowiński - Gitara

Krzysztof Ogórek – Bas

Szymon Fortuna – Perkusja

Adam Leśniak - Perkusjonalia

Tomasz Hernik - Instrumenty Dęte