wtorek, 10 czerwca 2014

Galicja i Beskid Wyspowy, czyli dwudniowy maraton kolarski na Bocheńszczyźnie


informacja prasowa Stowarzyszenia Aktywnych Sprint http://galicjaroadmaraton.pl/


Stowarzyszenie Aktywnych „Sprint” z Bochni w dniach 14, 15 czerwca 2014 organizuje dwudniową imprezę dla szosowych kolarzy amatorów, na którą składają się odbywający się 14 czerwca  maraton szosowy GALICJA ROAD MARATON 2014 oraz 15 czerwcaCzasówka w Makowicy”
logogrm.jpglogonw.jpg


Mając na uwadze coraz większe sukcesy polskiego kolarstwa szosowego na arenie międzynarodowej, a tym samym obserwując powiększające się grono amatorów tego sportu tym chętniej zapraszamy do uczestnictwa jak i kibicowania w kolejnej imprezie kolarskiej jaka tworzymy.
Galicja Road Maraton 2014 to już trzecia edycja maratonu  który w opiniach zawodników ugruntował pozycję jednej z najlepiej organizowanych imprez z cyklu Road Maraton- http://www.roadmaraton.pl/2014/
Tak jak w poprzednich latach spodziewamy się około dwustu zawodników z całej Polski chcących się sprawdzić  w podczas bezpośredniej rywalizacji , ze startu wspólnego.

foto: Dominik Wełna
Galicja Road Maraton 2014 to po raz kolejny trudna górska trasa w formie pętli,  wyselekcjonowana tak by zaprezentować walory krajoznawcze Pogórza Lipnicko-Wiśnickiego oraz Beskidu Wyspowego, ale przede wszystkim by ukazać miejsca atrakcyjne i wymagające dla szosowców, którzy po drodze pokonają m.in. strome podjazdy charakterystyczne dla Beskidu Wyspowego
W 2014 wytyczono trasę  o długości 115 km, z przewyższeniem 2100m.
Trasa przebiega przez teren trzech powiatów: bocheńskiego, limanowskiego, brzeskiego, Tereny te niejednokrotnie gościły kolarzy elity startujących Tour de Pologne, Małopolskim Wyścigu Górskim, Karpackim Wyścigu Kurierów.
Start maratonu 14 czerwiec 2014 u podnóża zamku Lubomirskich w Nowym Wiśniczu, na stadionie KS Szreniawa, gdzie usytuowane będzie miasteczko rowerowe

 Czasówka w Makowicy” już po raz drugi. Dopełnia górski charakter imprezy i podwyższa poprzeczkę trudności dla uczestników.
To ponad 3 km podjazd w pobliże szczytu góry Kamionna,  Jeden z 10 najtrudniejszych w Polsce. Biegnie od miejscowości Makowica, w pobliżu Sanktuarium w Pasierbcu (3,1km, ze średnim nachyleniem 10,1% i przewyższeniem 340m)

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.galicjaroadmaraton.pl.
Tutaj wszystkie szczegóły-trasa, regulamin, najnowsze wiadomości.
Jesteśmy także na  www.facebook.com/GalicjaRoadMaraton