piątek, 20 czerwca 2014

Kolarska Uzbornia i Puchar Polski w Czarnej Górze z Bartbass Goodbike DH Team

Szczegóły zawodów i regulamin: na plakacie
Tomasz Grzybek - jeden z współorganizatorów Galicja Road Maraton, ze Stowarzyszenia Aktywnych "SPRINT" -  wpisem na FB anonsuje: Jako rzekłem kiedyś dawno, słowo w życie wprowadzamy: Zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży.
Miejsce: Lasek Uzbornia
czas: 22 czerwca - niedziela od 10:00
Zakończenie  ok. 14:00
Wspaniała zabawa, super nagrody, dla kibiców i obserwatorów - animacje w wykonaniu doskonale przygotowanych pedagogów.
Serdecznie zapraszamy rodziców z pociechami i młodzież też 
Organizatorzy: 
Stowarzyszenie Aktywnych "Sprint"
Ul. Smyków 21, 32-700 Bochnia
tel.+48 889109398
NIP: 868-195-06-80, REGON; 121151745
Nr konta: 13203000451110000002582690


Puchar Polski, gdzie wystartują zawodnicy
 BartBass Goodbike DH Team 

To nie jest jedyna grupa, która kultywuje tradycje kolarskie w naszym rejonie. DownHill, to nawet coś skrajnego do podjazdów Uphillowych na Makowicę. 
W DH zasada jest wręcz odwrotna - trzeba ekstremalnie jak najszybciej zjeżdżać z góry na dół, nie bacząc na przeszkody, korzenie i konary drzew, błoto, czy inne przeszkody jak to czynili na trasie w Wierchomli. Zresztą sięgając trochę w przeszłość niezbyt głęboko to na myśl przychodzi "Solny DH" - impreza, której podporą organizacyjno-finansową był Tomek Ryncarz z Wydziału Promocji UM w Bochni... ostatnia edycja miała miejsce w bocheńskiej Kopalni Soli w 2010 roku, bo rok później została niestety odwołana.
  
Przejazd na jednej z tras w Wierchomli
Damian Konstanty i Jacek Gardoń

Taką grupą downhillową jest Bartbass DH Team - szefem grupy i jej organizatorem jest Bartek Szwed znany jako ... basista grup 230 Volt,   BARTBASS & Efrem Wilder 

  "Tale Of The White Whale"


BARTBASS GOODBIKE DH TEAM - to grupa zawodników z terenu Bochni, Brzeska i Nowego Sącza uprawiająca extremalną odmianę kolarstwa górskiego - DOWNHILL. "Wodzirejem" tego team'u jest Bartek Szwed znany z czynnej działalności muzycznej pod pseudonimem BARTBASS a który od zawsze na równi z pasją muzyczną stawiał pasję do extremalnych dyscyplin sportowych. Bartek połączył swoje siły z Michałem Martyką - znanym bike-serwisman'en z Brzeska, który od kilku lat z sukcesami buduję markę pod nazwą GOODBIKE 


BARTBASS GOODBIKE DH TEAM
Grupa została utworzona w 2011 roku jako Halos MTB. W 2012 roku zmieniła
nazwę na Bartbass DH Team, a od roku 2013 w skutek współpracy między

Bartkiem, a Michałem grupa działa pod nazwą BARTBASS GOODBIKE DH TEAM.
W skład grupy wchodzą następujące osoby: 

9 zawodników ELITY: Maciej Mączka, Michał Szczudło, Łukasz Rajzer, Michał Martyka, Artur Simon, Dominik Niewiadomy, Krzysztof Kraj, Damian Nowakowski, Adam Podgórski, 2 zawodników 
MASTERS: Bartosz Szwed, Piotr Libera, 1 zawodnik 
JUNIOR: Mateusz Rudzewicz
Celem Grupy BARTBASS DH TEAM to przede wszystkim popularyzacja kolarstwa zjazdowego, które w Polsce jest jeszcze sportem niszowym. Ponadto Team po zakończeniu sezonu planuje poszerzenie składu o zawodników, którzy mogli by reprezentować pozostałe kategorie, których w tej dyscyplinie jest aż 8.Aktualny skład Bartbass Goodbike DH Team:
Anna Sojka,Bartosz Szwed,Michał Szczudło,Łukasz Rajzer,Łukasz Niedziosza,
Michał Martyka, Artur Simon,Krzysztof Kraj, Damian Nowakowski, Mateusz Rudzewicz, Dariusz Skowroński,Dominik Turek, Partyk Barwan, Sebastian Barwan i Damian Konstanty.


Grupa jest wspierana przez następujące instytucje:
GRAVITY PARK KONINKI GEREX II NAXA BIKELINE 
TITAN POLSKA sklep Opona Felga
                                                                                     Copyright: By Koder