niedziela, 22 czerwca 2014

Koncert i transmisja on-line - prof. Krzysztofa Latała i PSM w Bochni dla podopiecznych AUXILLIUM


Dziś, w niedzielę 22 czerwca o godzinie 18.00 w kościele Św. Pawła Apostoła w Bochni odbędzie się „Charytatywny Koncert Muzyki Klasycznej i Sakralnej”. Na organach kościelnych zagra wybitny wirtuoprof. Krzysztof Latała

Jak powiedział Mirosław Cibor - wiceprezes Auxillium: "Podczas cyklu koncertów  przeprowadzana jest zbiórka do puszek, by wspomóc leczenie dzieci - naszych podopiecznych. Tydzień temu prof. Latała gościł w kościele św. Jana Nepomucena. 
Teraz u św. Pawła, a w Bazylice św. Mikołaja zagra dopiero po wakacjach,  12 października.Planowane jest multimedialne wydanictwo Dvd, obejmujące wybór nagrań, fotografii z tego potrójnego recitalu. Artystę wspierają PSM w Bochni wraz z chórem Pueri Cantores Sancti Nicolae pod dyrekcją ks. Stanisława Adamczyka. "


Patronat honorowy nad wszystkimi koncertami sprawują: 
Honorowy Ambasador Królewsko-Górniczego Miasta Bochnia  Marek Piekarczyk, Starosta Bocheński Jacek Pająk i Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński. 

Mecenasami projektu są:
 Iwona i Kazimierz Budek
Bogumiła i Jan Sroka
Anna i Maciej Sądel
firma Werner-Kenkel.


Od godziny 17:00 będzie transmisja on-line: najpierw msza św. dla chorych, którzy nie mogą być fizycznie obecni w tym miejscu, a później transmitowany będzie koncert charytatywny na stronie Fundacji: http://auxilium-fundacja.pl/ii-transmisja-charytatywnego-koncertu-muzyki-klasycznej-i-sakralnej/
Firma Camline zaprasza na transmisję tego wydarzenia. O  Fundacji Auxillium w Bochni

“Chcemy pomóc tym, którzy sami nie umieją o tę pomoc 

poprosić - Twoja pomoc znaczy wiele. “


timthumb (1).jpg


Nasza filozofia:

Wielokrotnie zadawałem sobie pytanie „PO CO?”, wielokrotnie zadawano mi to pytanie oraz po wielokroć zadawałem je innym. Wydawać by się mogło, że odpowiedź jest prosta i zupełnie naturalna „ŻEBY POMAGAĆ”.Przychodzą różne pomysły do głowy. Czasem bezsenne noce, czasem zmęczenie powoduje, że już nam zwyczajnie nie starcza sił. Czasem energii jest tak wiele, że rozpoczynamy działać tylko po to, żeby ją spożytkować. Próbujemy zdobyć stabilność materialną i społeczną, Zdobywamy kolejne „gadżety”, wykupujemy kolejne lokaty. Nabywamy „dziwne” rzeczy zupełnie nieprzydatne i nigdy nie wykorzystane. Ale po chwili namysłu znów wraca pytanie „PO CO?”
      Od wielu lat przyglądam się różnego rodzaju problemom, dysfunkcjom i porażkom. Jednych dotyka ból, cierpienie lub inne tragedie. Inni zaś odnoszą wielokrotnie powtarzane sukcesy, wieczne zwycięstwa, często prowadzące do zagubienia czy zatracenia się. Tempo, gonitwa, walka i cel osiagnięty, okupiony nadludzkim wysiłkiem lub też spadający jak przysłowiowa „manna z nieba”, lekko, miło i przyjemnie. Zdarza się też tak, że stoimy w miejscu. Uśpieni, zawieszeni z powodu braku decyzji, pomysłu lub środków. Dopada nas kalectwo lub ogólna niemoc…
Jakże miło jest wówczas, gdy na naszej drodze pojawi się ktoś, kto tchnie w nas życie, kto nas obudzi, pokaże kierunek, cel. Pozwoli kolejny raz uwierzyć w sens życia i ludzi. Poda nam swoją dłoń, zabierze na spacer, pokaże nam kwiaty. Nie te wielkie i piękne, których już nawet nie dostrzegamy, ale te małe, słabe, tuż przy ziemi rosnące. Nie takie proste i dumne, te odrobinę koślawe i może mniej krzykliwie wybarwione.
Rodzi się kolejne pytanie: jak i czy w ogóle możemy pomóc, skoro sami jesteśmy dotknięci ułomnościami. Czy na pewno mamy prawo mówić: „PATRZ! TAM SĄ LUDZIE, TAM JEST ŻYCIE”. Czy to właśnie przyniesie innym szczęście? Czy mamy prawo poprawiać wektor spojrzenia?
Otóż tak, chcemy stawić czoło i uzyskać odpowiedzi na stawiane pytania. Uważamy, że w każdym szaleństwie jest jakaś metoda, dlatego przyjmujemy wyzwanie i chcemy stoczyć batalię o człowieka i jego godność. Zatem zrobiliśmy pierwszy krok – powołaliśmy do życia Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży „AUXILIUM”. W myśl hasła „POMAGAMY, ROZWIJAMY, SZKOLIMY” chcemy wypełniać naszą misję z najwyższą starannością.
Nasza Misja:
  • Promowanie profilaktyki zdrowia i urody wszystkich osób,
  • Aktywizowanie ludzi niepełnosprawnych, zdrowych, oraz dzieci i młodzieży, na rzecz profilaktyki zdrowia i urody,
  • Działania na rzecz osób niepełnosprawnych, w szczególności w zakresie rehabilitacji,
  • Inicjowanie i wspieranie działalności naukowo-badawczej i popularnonaukowej dotyczącej celów statutowych.

Dotychczasowe działania:
Dane Fundacji Auxillium:
    ul. Ks. J. Poniatowskiego 22A
32-700 Bochnia
    KRS: 0000410419
NIP: 8681959652
REGON: 122503229
    Konto bankowe:
Alior Bank Spółka Akcyjna
Numer: 44 2490 0005 0000 4530 3745 3706

                                                                                                                                                      
opracowanie: By Koder